Pondělí 5. června 2023, svátek má Dobroslav
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
 • Pondělí 5. června 2023 Dobroslav
Foto

Já, aniž bych se chtěl chlubit, musím konstatovat, že se zlepšuji. Když to takhle půjde dál, začnu svým blogům věřit i já sám

Přestaňte se sám sebe tak manipulovat pane Pokorný, jinak zle, nedobře dopadnete!

Karma!

Foto

Jsem trochu překvapen, kolik lidí zde pochopilo článek jako vážně míněný... Vysvětluji si to tím, že mainstream i naši vládní představitelé "jedou" v tomto duchu už delší dobu a je stále obtížnější odhadnout, jestli to proboha myslí vážně, nebo si z nás dělají legraci. Co se týče stylu psaní, mohu v této souvislosti jen odkázat na své předchozí blogy.

pochopeno i bez vasi vysvetlivky, zadnej strach

Přiznávam, že když čtu některé naše progresivní novináře, těžko se mi pak rozeznává, co je myšleno vážně a co ironicky.

Jo, také se mi to stává. Naštěstí si podobné pamatuji z dřívější doby a zírám, že se vrací nejenom móda v délce sukní, ale i v psaní novinových článků stejným způsobem.

Zatím však většina karmujících, resp. plusujících, ironii vůbec nepochopila.

Jako satira je to dobrá, ale musím říci, že to někdy trvá, než to člověk pochopí, zvlášť v dnešní době plné novinářské žumpy jako Forum 24.

Foto

Ale co ja vím, jaké předky má pan prezident. 😉

No když tak čtu tady ty některé názory, tak by si Ukrajinci měli začít připravovat omluvu Rusům, že se nechali od nich přepadnout.

Proboha, přečtěte si "nástupní řeč" R. Heydricha po příjezdu do Protektorátu. Kdyby Němci tu válku neprohráli, tak je tu

teď úřední řečí němčina a zbytky češtiny u posledních přeživších byste zaslechli někde v Patagonii nebo dálné Sibiři. Z ostatních by byl popel. Vzpamatujte se! Němci nás měli za podlidi a vy to těmito vlezdop... názory jen potvrzujete.

Už jen to, že článek argumentuje tím, že byl zabrán majetek sudetských Němců a že jim tedy něco dlužíme. A kolik nám zaplatili válečných reparací? 350 000 mrtvých, Lidice, Ležáky likvidace Židů ( nezapomeňte, mimo to, že byli nábožensky Židé, byli i československými občany!). To si opravdu tak necháte vymývat mozky a přijímáte tento směr myšlení? Beneš měl pravdu - za pár let budou z Němců pomalu zachránci ČR.

Foto

40 procent Němců v Praze byli Židé. Židé u nás měli občanství německé, židovské a minimálně české. Nevím, kde jste přišel k číslu 350 000 mrtvých Přibližně 8 500 čs občanů bylo popraveno, přes 20 000 čs. občanů zahynulo v koncetračních táborech, nebo při výsleších bez rasového podtextu, kolem 8 000 čs. občanů přišlo o život při ozbrojených střetech, 15- 19 tisíc čs občanů padlo při Slovenském povstání, přes 4 000 čs. občanů zahynulo při náletech a i v sudetech, přes 3000 čs. občanů zahynulo při pracovním nasazení, na východní p frontě padlo 5 620 čs. občanů a 1 200 čs. občanů na západní frontě, asi 7000 cikánů, bylo zavražděno, 272 000 Židů bylo zavražděno. Z toho 80 000 v Českých zemí, Slovenská země 70 000, Sovenská území obsazena Maďarskem 42 000, Podkarpadská Rus 80 000. To je celkem 272 000 Židů. Drtivá většina byla odsouzena soudem s možností odvolání. Tu možnost Židé neměli.

škoda jen , že neřeší zločiny současnosti a klidně podepíše zákon u něhož jsou opodstatněné pochybnosti o jeho ústavnosti

no nedivím se, ze všem těm propagátorům sudetských zájmů a obdivovatelům všeho německého (a že jich tady v diskusi je ) nad současnou situací praská žilka.

Jen si to vemte - po staletích cílené germanizace tady neumí německy defacto nikdo (dřív to tu byl úřední jazyk), němci jako národnost jsou tady přítomni v pořadí až někde na 8. místě (vedle mongolů) a jejich současná demografická situace je taková, že nejsou schopni osídlovat ani svoje vlastní pohraničí, natož pohraničí jiných států.

Bez ohledu na nějaké benešovy dekrety - Němci jsou pryč a už nikdy tady nebudou, smiřte se s tím. V horizontu jedné až dvou generací přestanou být dominantní národnostní skupinou i v samotném Německu.

Žebříčky

Redakční blogy

 • Redakční
        blog
 • Blog info
 • První pokus
 • Názory
        a komentáře

TIP REDAKCI & RSS