Pondělí 5. června 2023, svátek má Dobroslav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Pondělí 5. června 2023 Dobroslav

GEN (1) Markéta Pekarová Adamová: Rodinné stříbro

26. 05. 2023 21:53:28
V našem novém seriálu s příznačným názvem GEN (Galerie elity národa) se budeme pravidelně věnovat těm nejlepším z nás. A budou to právě politici, neboť je jsme učinili elitou našeho národa.

Při rozhodování, kdo by měl zaujmout čestné první místo mezi elitou našeho národa, nebylo třeba zvažovat dlouho. První dáma naší politické scény se dokázala nesmazatelně zapsat do srdcí našich lidí téměř hned poté, co byla povolána do jedné z nejvyšších ústavních funkcí.

Kdo by neznal věčně rozesmátou Markétu Pekarovou Adamovou? Političku se sympatickým uličnickým úsměvem a chytrýma očima, která však v případě potřeby dokáže našim spoluobčanům nejen moudře poradit, ale často se i rozhodně a rezolutně vyjádřit k mnoha problémům, které způsobila bývalá Babišova vláda a Putin. V předsedkyni Poslanecké sněmovny je však skryto daleko více, než se na první pohled zdá. Ač křehká žena, je nezpochybnitelným a silným lídrem koalice nejen ve sněmovně, ale i ve své domovské politické straně TOP 09. Vždyť při vší úctě k panu knížeti Karlu Schwarzenbergovi i uznávanému ministru financí Miroslavu Kalouskovi, kdo z nich dokázal jako předseda strany získat tak vysoký post v parlamentu a udržet třebas i v nelehké vládní situaci stabilní podporu voličské základny TOP 09 od vítězných voleb až do (zatím) poloviny volebního období? A je zásluhou právě Markéty Pekarové Adamové a její vysoké obliby mezi českými občany, že si TOP 09 stále udržuje nejen vysokou prestiž mezi koaličními stranami a předsednictví Poslanecké sněmovny, ale i stabilní voličskou podporu ve výši téměř 3 %, přičemž již několikrát aktuální volební preference TOP 09 dosáhly i 3,01 %, ba dokonce i 3,03 %.

Snad právě proto, že je tak úspěšná, to však Markéta Pekarová Adamová nemá vůbec jednoduché. Často totiž musí ze strany různých dezolátů, dezinformátorů a proruských trollů čelit posměškům, neúctě či přímo narážkám na svou inteligenci. Tito jedinci si často dovolují posílat Markétu Pekarovou Adamovou zpět do prodejny telefonů T-Mobile, někteří by ji dokonce raději viděli v kuchyni u plotny než v jedné z nejvyšších ústavních funkcí a ti, kteří se neštítí již vůbec ničeho, dokonce naznačují, že by bylo lépe, kdyby v čele Poslanecké sněmovny stál jiný politik či politička. To už však každý soudný člověk musí vyhodnotit jako zjevné nerespektování výsledku demokratických voleb, jako neúctu a zpochybňování našeho demokratického systému a našeho směřování k vyspělému západnímu světu, navíc se sexistickými, xenofobními a proputinovskými tendencemi. Naštěstí náš národ za svou první dámou české politiky stojí, a proto jsou takové dezolátní výkřiky a nesprávné názory naštěstí jen ojedinělé.

Lidé z Čech a Moravy nejsou hloupí. Vědí, kdo uzdraví veřejné finance, kdo zkrotí inflaci a kdo už zastavil agrofertizaci naší země. Vědí, že Markéta Pekarová Adamová se zasadí o to, abychom měli tolik kýžené euro a abychom se do budoucna zbavili hotovostních plateb, které beztoho jen svádějí ke korupčnímu jednání, a zavedli digitální měnu, která by všechno pěkně zjednodušila. Vědí, že je rozumné zavést korespondenční volbu, aby mohli volit TOP 09 i naši spoluobčané v Tanzánii a na Tchaj-wanu. Vědí, že Markéta Pekarová Adamová za ně bude společně s ministryní obrany Janou Černochovou zápasit do posledního dechu a posledního Ukrajince proti Putinovi. Vědí to všechno moc dobře, a právě proto má Markéta Pekarová Adamová jejich podporu, navzdory nechutným útokům dezolátů.

Markéta Pekarová Adamová má totiž výsledky. Jen naprostý hlupák nebo nepřítel naší demokracie by si nevšiml, že paní předsedkyně už rok a půl dává se svými koaličními partnery úspěšně Česko dohromady. Úspěchů už bylo mnoho, připomeňme jen ty nejzásadnější. Mezi ně patří záchrana většiny českých občanů před umrznutím (jen díky tomu, že před minulou zimou Markéta Pekarová Adamová poradila našim občanům, aby si vzali jeden či dva svetry navíc, přežila většina obyvatel ČR zimu relativně v pořádku) či rozhodující přínos k očekávané porážce ruského agresora poté, co si opět na její radu většina občanů snížila teplotu o 1 – 2 stupně, a tím dostala Putina do kouta. O její rozhodnosti a politické razanci svědčí nejen zcela nekompromisní postoj k maďarskému dezolátovi Viktoru Orbánovi, když poradila maďarským voličům, aby ho vyhnali jako Češi Babiše, ale též například její drtivý úder čínské ekonomice, kdy se rozhodně postavila tomu, aby novináři používali telefony Huawei, které naši spojenci považují za nepřátelské. I její řízení práce Poslanecké sněmovny patří ke zlatému fondu naší politické historie, připomeňme jen, jak hladce a elegantně se dokázala vypořádat s nezodpovědnou opozicí, která nechtěla přistoupit na rozumnou úpravu valorizace důchodů, a pomohla svým koaličním kolegům projednat celou záležitost ve stavu legislativní nouze. A s jakým obdivem a úctou Markétu Pekarovou Adamovou vítají všude ve světě, snad není potřeba ani dodávat. Nedávno Tchaj-wan, nyní Spojené státy americké, přítel největší. A při tom všem Markéta Pekarová Adamová dokáže pro nás občany odvysílat i celou řadu vtipných a moudrých podcastů (oblíbené Oko na punčoše), které se staly pro celou řadu obyvatel naší země téměř neodmyslitelnou součástí českého kulturního dědictví.

Náš stát a naši lidé mají prostě štěstí. Naše osudy konečně společně se slušnou a zodpovědnou vládou, pro kterou je samozřejmostí nelhat a dřít do úmoru pro občany této země třeba i za plat, který zdaleka neodpovídá manažerským platům v soukromé sféře, řídí nyní i sympatická, inteligentní a usměvavá mladá dáma, která by pro nás pro všechny mohla a měla být inspirací. Takhle se totiž taky dá dělat politika. A proto Markéta Pekarová Adamová patří do Galerie elity národa a už dnes ji bez nadsázky můžeme označit jako naše české rodinné stříbro.

Hlasujte ve finále ankety Blogera roku

Autor: Ladislav Pokorný | pátek 26.5.2023 21:53 | karma článku: 43.58 | přečteno: 2311x

Další články blogera

Ladislav Pokorný

GEN (2) Miroslava Němcová: V jednoduchosti je síla

V našem novém seriálu s příznačným názvem GEN (Galerie elity národa) se budeme pravidelně věnovat těm nejlepším z nás. A budou to právě politici, neboť je jsme učinili elitou našeho národa.

3.6.2023 v 9:38 | Karma článku: 40.35 | Přečteno: 1258 | Diskuse

Ladislav Pokorný

Češi se díky prezidentu Pavlovi dokážou vyrovnat se zločiny svých předků

Petr Pavel učinil k upevnění vztahů s našimi německými přáteli dosud nejvíce ze všech polistopadových prezidentů. Nejen že vyjádřil úctu Berndu Posseltovi, ale rovnou za nás všechny přijal zodpovědnost za zločiny našich předků.

24.5.2023 v 17:38 | Karma článku: 44.44 | Přečteno: 5834 | Diskuse

Ladislav Pokorný

Dohodou o obranné spolupráci s USA zasadí vláda Putinovi poslední ránu

Ministryně obrany příští týden konečně podepíše obrannou smlouvu s naším spojencem USA. Dobrá zpráva pro občany, špatná zpráva pro dezoláty. S americkými vojáky na našem území Putina tak snadno nepřivítají.

19.5.2023 v 22:14 | Karma článku: 34.53 | Přečteno: 970 | Diskuse

Další články z rubriky Společnost

Jan Ziegler

Klimatičtí aktivisté a proputinovští dezoláti jsou jedna banda

Štvou mne fanatici, kteří ve „svatém“ boji za klima blokují dopravu, přilepují se na vozovky a otravují život slušným lidem. Chtějí zakázat auta nebo prosadit třicítku ve městech. Dezoláti zase demolují soudní budovy.

5.6.2023 v 17:55 | Karma článku: 7.95 | Přečteno: 110 | Diskuse

Mária Vargová

Co mi pomáhá zvládat život s nevyléčitelnou nemocí – část první

Podělím se s vámi o pár vychytávek a věcí, které mi ulehčují žít každodenní život s chronickým únavovým syndromem (ME/CFS). Mnohé však můžou pomoct i zdravým nebo jinak nemocným lidem. :)

5.6.2023 v 16:15 | Karma článku: 8.52 | Přečteno: 120 | Diskuse

Otto Kamm

Blázen proběhne náměstím, aneb 108 kyselých jablek

Když jsem se učil psát scénáře, tak náš lektor razil zajímavou teorii. Když je hra nudná a fádní, tak nechť autor nechá proběhnout uprostřed děje jevištěm blázna.

5.6.2023 v 12:41 | Karma článku: 24.54 | Přečteno: 297 | Diskuse

Vladimír T. Gottwald

Úsměvy a úšklebky XXXVII. (o vožralství, ostražitosti a pokroku)

Naslouchám bedlivě moderním prorokům, za progres půjdeme spolu bok po boku! Až zítra vstanu, založím Stranu mírného zákona v mezích pokroku. (in memoriam JH a JL)

5.6.2023 v 9:00 | Karma článku: 22.25 | Přečteno: 352 | Diskuse

Michael Laitman

Slyšíme hlas přírody?

Matka příroda nám posílá přírodní katastrofy, záplavy, zemětřesení a sucha, aby s námi zatřásla a vytrhla nás ze současného způsobu života, ve kterém nás ovládá egoistický vzorec chování.

5.6.2023 v 4:36 | Karma článku: 6.31 | Přečteno: 84 | Diskuse
Počet článků 40 Celková karma 44.41 Průměrná čtenost 2855

Příležitostný komentátor politických i jiných událostí a samozvaný znalec Osudů dobrého vojáka Švejka

Triatlonistka se chlubí fotkou ze závodu, na plavkách měla menstruační krev

„Takhle vypadá ženský sport. Čím více bariér se nám podaří zbourat, tím lépe,“ napsala Emma Pallant-Browne na...

Vláda téměř vyčerpala rozpočet. Stanjura se chystá zasáhnout co nejdřív

V květnu skončil státní rozpočet ve schodku 271,4 miliard korun, v dubnu to bylo dvě stě. Schválený rozpočet přitom za...

Kráska opustila armádu, aby se stala nejpřitažlivější řidičkou kamionu

Osmadvacetiletá Nicolle z Velké Británie si říká Trucker Baddie a je řidičkou kamionu. Dříve pracovala pro armádu, ale...

Jsme na prahu epidemie srdečního selhání, vyléčit se nedá, říká kardiolog

Premium Zatímco infarkt zná každý, povědomí o srdečním selhání je malé. Často se mylně zaměňuje právě za infarkt či zástavu...

Hanka Kynychová nafotila sexy fotky. S klientkami probírá i menopauzu

Lektorka fitness a cvičitelka Hanka Kynychová (55) přiznává, že s nastupující menopauzou je třeba změnit ve svém životě...